از اسپری مو دوری کنید!

030373444440800358375اسپری‌های مو می‌توانند باعث تحریک ریه‌ها و مشکلات تنفسی به خصوص در افراد مستعد و مبتلا به آسم شوند. از عوارض کوتاه مدت آن می‌توان به سردردهای شدید و خستگی مفرط و از عوارض بلند مدت آن می‌توان به آسیب مغزی و کلیوی اشاره کرد.
مطالعات نشان می‌دهد که اسپری‌های مو عوارض خطرناکی بر روی ریشه موها داشته و موجب ریزش مو و حتی بروز مشکلات پوستی در ناحیه سر می‌شوند. تصریح کرد: بسیاری از افراد از مشکلاتی نظیر ریزش موها شکایت دارند که این مشکل می‌تواند علل درونی و ژنتیکی داشته و یا به عوامل خارجی مربوط باشد.

وی با اشاره به اینکه اسپری‌های مو از جمله مهمترین عواملی است که می‌تواند سلامت موها را به خطر اندازد، تاکید کرد: مطالعات نشان می‌دهند که اسپری‌های مو عوارض خطرناکی بر روی ریشه موها داشته و موجب ریزش مو و حتی بروز مشکلات پوستی در ناحیه سر می‌شوند.

کامیاب گفت: البته اگر اسپری‌های مو به ریشه موها زده نشود و در واقع این اسپری‌ها با ریشه موها برخورد نکنند، مشکل چندانی برای فرد استفاده کننده به وجود نمی‌آید.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از عوارض و اثرات جانبی ناخواسته، بهتر است از حالت دهنده‌های گیاهی که عوارض کمتری بر روی موها دارند، استفاده شود و همچنین در صورت بروز مشکل، حتما به متخصص پوست و مو مراجعه شود.

این مطلب دارد بدون نظر