عواقب زورگویی والدین بر کودکان

عواقب زورگویی والدین بر کودکان -پژوهشگران بیمارستان اطفالِ بوستون می گویند کودکانی که در سن‌ پایین بیشتر در معرض زورگویی و رفتارهای تهدید آمیز بزرگترها قرار می گیرند ، تاثیر مخرب این سوءرفتارها بر سلامت جسم و روان آنها شدیدتر و طولانی‌تر می باشد .

دکتر «لائورا بوگارت»، پژوهشگر ارشد این تحقیق و تیم تحقیقاتی‌اش به بررسی اطلاعات ۴۲۹۷ کودک و نوجوان پرداختند. آنها همچنین به طور دوره‌ای با این کودکان در مورد سلامت جسم و روان‌شان و همچنین مواردی که این سوءرفتارها را تجربه کرده بودند، گفتگو کردند.

در این بررسی مشخص شد اعمال زور به کودکان و تهدید آنها در هر سنی با وخیم شدن وضعیت سلامت جسم و روان، افزایش علائم افسردگی و کاهش خودارزشی و عزت نفس در آنها مرتبط است.

علاوه بر این گروهی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه که تجربه طولانی از قرار گرفتن در معرض رفتارهای زورگویانه را داشتند با سختی و مشکلات فزاینده‌ای در انجام فعالیت‌های بدنی همچون راه رفتن،‌ دویدن یا شرکت در کلاس‌های ورزشی روبرو بوده‌اند.

بوکارت همچنین گفت: بررسی ما نشان می‌دهد اعمال زور و تهدید کودکان در طولانی‌مدت، تاثیر شدید بر سلامت کلی کودکانی دارد که قربانی زورگویی بزرگترها هستند و تاثیرات منفی این رفتارها روی هم انباشته شده و با گذشت زمان وخیم‌تر می‌شود.

این مطلب دارد بدون نظر